Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

pk@pkogrodzieniec.pl

575 604 769

Harmonogram

wywozu odpadów

Sprawdź daty wywozu nieczystości pod wskazanym adresem.

Aktualności

STOP nielegalnemu poborowi wody

STOP nielegalnemu poborowi wody

Zgłoś kradzież wody, nielegalny zrzut ścieków

 

Jednym z głównych problemów, z którymi muszą zmierzyć się przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne na terenie całej Polski, w tym także Przedsiębiorstwo Komunalne Ogrodzieniec jest walka z nielegalnym poborem wody i nielegalnym odprowadzaniem ścieków. Kradzieże wody i nielegalny zrzut ścieków do sieci kanalizacyjnej mają wpływ na  wzrost ceny jednostkowej metra sześciennego wody i ścieków.

 

Faktem jest, że w rzeczywistości uczciwi odbiorcy płacą nie tylko za siebie, ale również za swoich sąsiadów, którzy nielegalnie pobierają wodę lub nielegalnie odprowadzają ścieki. Niestety nielegalnie zrzucone do kanalizacji ścieki trafią do Oczyszczalni Ścieków, gdzie zostaną poddane procesowi oczyszczania a to kosztuje i płacą za to ci, którzy są uczciwymi obywatelami.

 

Dlatego też Przedsiębiorstwo  przypomina, że zgodnie z art. 28 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001r. (Dz.U. z 2020r. 2028) z nielegalnym poborem wody mamy do czynienia w przypadku poboru wody z urządzeń wodociągowych bez uprzedniego zawarcia umowy oraz w przypadku poboru wody przy celowo uszkodzonych albo pominiętych wodomierzach lub urządzeniach pomiarowych. Wykroczenia te są zagrożone karą grzywny do 5 000 zł.

 

Natomiast z nielegalnym odprowadzeniem ścieków mamy do czynienia w sytuacji wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych bez uprzedniego zawarcia umowy. Postępowanie takie to przestępstwo, które podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny do             10 000 zł.

 

Informacje o nielegalnym poborze wody lub zrzucie ścieków można przekazywać telefonicznie pod numer  tel. 326732081 tel. alarmowe  500 113 999, 503 133 467, lub na adres e-mail:  pk@pkogrodzieniec.pl

Zapewniamy pełną anonimowość.

11

MAR

2021

757

razy

czytano

16/101

pkogrodzieniec.pl

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Temperatura

Elektryczność

Energia odnawialna

Energia słoneczna

Odpady

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia
stanu licznika wody

Logo serwisu.

Przedsiębiorstwo Komunalne
Ogrodzieniec Sp. z o.o.

Ukryj moduł.